Sürekli güncellenen eğitim

Ortaokul: Akademik Başarı İçin İlk Adım !

Ortaokul Bilgileri

Öğrencilerimizi 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip Dünya ile yarışan liderler olarak geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda, eğitim birimlerimiz tarafından, MEB müfredatına uygun şekilde geliştirilen ve eğitim dünyasındaki yeni gelişmeler ışığında sürekli güncellenmekte olan ortaokul eğitimimiz ile akademik başarının önündeki tüm engelleri kaldırıyoruz ve ulusal sınavlardaki başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da varlık gösteren öğrenciler yetiştiriyoruz.

Her öğrencinin öğrenme yolculuğunun eşsiz olduğunu biliyoruz. Onu tanıyor, verdiğimiz eğitimi bireyselleştiriyoruz. Eğitim öğretimde öğrenci ilgileri ve farklılıklarını merkezine koyan, motive edici, bilgiyi keşfederken öğreten bir yaklaşım benimsiyoruz.

Bilginin ezberletildiği, öğrencinin ilgisini çekmeyen yaşantılar yerine; gerçek yaşamdan beslenen, anlamlı bilgi ve becerilerin harmanlandığı öğrenme yaşantıları oluşturuyoruz. Zenginleştirilmiş uygulamalarla bilgi öğrenen pasif öğrenciler değil; doğru bilgiye ulaşabilen, bilgiyi gerektiği durumda kullanabilecek, yeniden üretebilecek becerilere sahip öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Merkezi sınavlar öğrencilerin hayatlarında kritik bir öneme sahip. Bu noktada sınavlarda başarıya ulaşmayı, okulumuzun en önemli hedeflerinden birisi olan yüksek akademik başarı anlayışının doğal bir sonucu olarak görüyoruz. Bütün öğrencilerin potansiyellerini performansa dönüştürdükleri en üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz mezunlarla merkezi sınavlarda önemli başarılara imza attık!

Çok yönlü, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, ana dilini ve en az iki yabancı dili en etkin şekilde kullanabilen, kişi haklarına ve akademik değerlere saygılı, sanat ve spora hayatında yer ayırabilen bireyler olmalarını hedeflediğimiz öğrencilerimiz, eğitim hayatlarının üst basamaklarına hazırlanırken Lider Koleji onların en büyük destekçisidir.

Öğrenmeyi bilen ve seven, bağımsız düşünüp, problem çözebilen bireyler yetiştirmek için hem MEB müfredatının gerekliliklerini hem uluslararası eğitim organizasyonlarının eğitim felsefesini benimsemiştir.

Telefon(2): +90 538 058 8895
Telefon(3): +90 538 058 8896
15 Temmuz Mh. 148171 Sok. No:2/1
Şehitkamil / Gaziantep